Temat: AD WO/MAN Roku

Dział: REKLAMA

Dodano: Kwiecień 02, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Konkurs AD WO/MAN 2019 rozstrzygnięty

Wyniki konkursu AD WO/MAN Roku 2019 ogłosiliśmy podczas zrealizowanej z Digital Knowledge Village transmisji na żywo na Facebooku i Press.pl (fot. Wojciech Artyniew)

Maciej Marasek z 2012 Agency, Paweł Gala z Wavemaker Polska i Jacek Kulczycki z OTO Film – to zdobywcy tytułu AD WO/MAN Roku 2019. AD Marketerem Roku 2019 został Marcin Sienkowski z OLX Polska.

Tytuł AD WO/MAN Roku przyznawany jest w kategoriach: Agencje mediowe, Agencje reklamowe i, po raz pierwszy, Studia produkcyjne. To nagrody za: sukces w biznesie reklamowym, nowatorstwo i kreatywność oraz promowanie najwyższych standardów pracy w reklamie. Konkurs organizuje magazyn „Press”, a zwycięzca wybierany jest w głosowaniu agencji reklamowych, agencji mediowych, firm interaktywnych, agencji PR oraz studiów produkcyjnych, postprodukcyjnych i dźwiękowych.

W kategorii Agencje reklamowe tytuł AD WO/MAN Roku 2019 otrzymał Maciej Marasek (2012 Agency), który w głosowaniu uzyskał 156 punktów. Na podium w tej kategorii znaleźli się też: Marcin Gaworski (180heartbeats + Jung von Matt, 121 pkt) i Grzegorz Krzemień (GoldenSubmarine, 75 pkt). Nominowani byli też: Dawid Szczepaniak (VMLY&R Poland) i Agnieszka Wasilewska (Ogilvy).

Galeria: AD WO/MAN 2019 - fotogaleria

- Bardzo bym chciał, żeby kampanie, które się teraz pojawiają oprócz tego, że niosą za sobą, w sposób oczywisty, jakieś przesłanie pro ludzkie, niosły też ten element, nie chcę powiedzieć humorystyczny, ale niosły jakąś nadzieję i światło w tej sytuacji, w której się wszyscy znajdujemy - powiedział Maciej Marasek.

W kategorii Agencje mediowe zwyciężył Paweł Gala (Wavemaker Polska), zdobywając 85 punktów. Za nim znaleźli się: Piotr Piętka (Publicis Groupe Polska, 76 pkt) i Adrian Kawecki (Mindshare Polska, 64 pkt). Nominowane były też: Magdalena Kolenkiewicz (Starcom) i Izabela Sochacka (Carat Polska i Dentsu X).

- Musimy się trzymać razem w tym bardzo trudnym czasie, to jest coś, co nas do tej pory nie spotkało. Jestem pełen obaw, ale jednocześnie pełen nadziei, że razem damy radę, przetrwamy ten trudny czas. Obudzimy się w innej rzeczywistości, natomiast myślę, że będąc tak fantastyczną branżą, dołożymy starań, aby ta rzeczywistość była jak najlepsza - powiedział Paweł Gala.

Pierwszym zdobywcą tytułu przyznanego w kategorii Studia produkcyjne został Jacek Kulczycki (OTO Film), który otrzymał 139 głosów. - Kiedy zostałem nominowany, przygotowałem sobie taki mały speech. W tej wypowiedzi chciałem powiedzieć o rosnącej roli domów produkcyjnych w procesie powstawania filmów, o rosnącej roli studiów w naszej branży. Szyki pokrzyżowała mi sytuacja, w której się obecnie znaleźliśmy. Nie tylko w branży, ale w ogóle w kraju, na świecie. Jeśli ktoś by mnie pytał, czy się cieszę: tak, cieszę się. Ale czy się uśmiecham? Nie uśmiecham się. Nie wyobrażam sobie, żebym mógł teraz w tak smutnych okolicznościach mówić żarty, do których pewnie jesteście przyzwyczajeni – powiedział Jacek Kulczycki po ogłoszeniu werdyktu.

Kolejne miejsca w nowej kategorii zajęli: Kacper Sawicki (Papaya Films, 129 pkt) i Marcin Dworucha (F25 Production House, 85 pkt). Nominowani byli również: Jakub Laskus (Bites i Crunch Films) i Magdalena Olak (TANK).

Po raz drugi w historii konkursu wręczyliśmy też nagrodę dla najlepszego marketera. Wybór przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym każda z uprawnionych do głosowania firm (agencje reklamowe, mediowe, interaktywne, studia produkcyjne i postprodukcyjne, studia dźwiękowe oraz agencje PR) mogła wskazać najbardziej cenionych marketerów, również swoich klientów.

W drugim etapie o wyborze Ad Marketera Roku decydowało jury: Jarosław Gajewski (Lemon Film), Maciej Lissowski (Agencja Warszawa), Agata Małkowska-Szozda („Press”). Jerzy Minorczyk (IAA Polska), Tomasz Pawlikowski (Publicis Groupe Polska), Andrzej Skworz („Press”, przewodniczący), Grzegorz Szczepański (Hill + Knowlton Strategies), Paweł Tyszkiewicz (SKM SAR). Obrady odbyły się w formie wideokonferencji, a głosowanie przeprowadzono SMS-owo.

Ad Marketerem Roku 2019 został Marcin Sienkowski (OLX Polska). Drugie miejsce zajęła Katarzyna Jezierska (VISA), a trzecie Arkadiusz Gwizdek (Škoda). Nominowani do tytułu Ad Marketera Roku 2019 byli też: Dariusz Maciołek (BNP Paribas) i Adam Szałamacha (Allegro).

- Takie nadeszły czasy, że człowiek wygrywa i nie może wyjść z domu. Chcę podziękować też mojemu zespołowi, bez którego nie byłoby tego sukcesu. Mam nadzieję, że dane nam będzie spotkać się niedługo i celebrować to w normalny sposób - mówił Marcin Sienkowski.

Wyniki konkursu AD WO/MAN Roku 2019 ogłosiliśmy podczas transmisji na Facebooku i na Press.pl. Uruchomiliśmy też środowiskową zbiórkę pieniędzy „ODDECH OD REKLAMY – zbieramy na respirator”, z której środki przeznaczone zostaną na pomoc w walce z koronawirusem. Zbiórka odbywa się w serwisie Zrzutka.pl.

– Dajmy oddech tym, którzy zachorują. Złóżmy się na respirator! Zbierzmy 100 tysięcy złotych, by móc zakupić choć jeden. Wierzę, że się uda, choć nie jest nas wielu i nie stoją za nami miliony odbiorców – powiedział redaktor naczelny „Press” Andrzej Skworz. Zaapelował też do przedstawicieli branży reklamowej i marketerów o solidarność nie tylko w czasie pandemii, ale i po niej.

Wyniki konkursu AD WO/MAN Roku 2019 ogłosiliśmy podczas zrealizowanej z Digital Knowledge Village transmisji na żywo na Facebooku i Press.pl.

Partnerzy kategorii Agencje reklamowe: Klub Producentów Reklamowych, Polpharma
Partner kategorii Agencje mediowe: AMS
Partner kategorii Studia produkcyjne: Provident Polska
Główny Partner kategorii AD Marketer: Publicis Groupe Polska
Partnerzy: Audio Network, ColorOffOn, Digital Beast Studios, Digital Knowledge Village, F25 Production House, TSE Grupa
Patron medialny: Sprawny Marketing

(CP, 02.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.