Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 02, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rupert Murdoch zamyka 60 gazet w Australii

"Manly Daily" ukazuje się od 114 lat (screen: Dailytelegraph.com.au)

News Corp Australia, należące do Ruperta Murdocha, w przyszłym tygodniu przestanie drukować 60 tytułów prasowych, w tym "Manly Daily", gazetę wydawaną w Nowej Południowej Walii od 1906 roku.

Decyzja została ogłoszona kilka dni po tym, jak australijskie gazety Murdocha zapowiedziały redukcje zatrudnienia. „W tym niespotykanym czasie konieczne jest ograniczenie kosztów, przy jednoczesnym informowaniu społeczności i podejmowaniu wszelkich starań w celu utrzymania miejsc pracy. Zawieszenie prasy drukowanej pozwoli nam ocenić kształt rynku i przyszłych warunków pracy, biorąc pod uwagę, jak rozwinie się sytuacja związana z koronawirusem” - napisał do pracowników Michael Miller, prezes News Corp Australia. W piśmie do zespołu nie wykluczył zwolnień w tytułach w całej Nowej Południowej Walii, Wiktorii, Queensland i Południowej Australii. Miller wyjaśnił, że decyzja została podjęta przez załamanie się branż nieruchomości i rozrywki, przez co gazety straciły główne źródło przychodów.

Nadal mają działać serwisy internetowe zamkniętych tytułów. News Corp Australia jest właścicielem 142 gazet w tym kraju. Stanowi to 23 proc. rynku prasowego w Australii.

Galeria: Historia "Wprost" na okładkach

(MAC, 02.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.