Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 01, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Canal+ nie chce płacić za prawa do Ligue 1, gdy rozgrywki są zawieszone

Rozgrywki Ligue 1 mogą zniknąć z Canal+ po 36 latach (fot. Facebook.com/pg/Ligue-1-officiel)

Canal+ odmawia wypłacenia Ligue de Football Professionel (LFP) kwoty 110 mln euro należnej z tytułu praw do transmisji Ligue 1, czyli francuskiej ekstraklasy piłkarskiej. Płatność ostatniej transzy z tytułu kontraktu miała być uregulowana do 5 kwietnia.

Maxime Saada, prezes Canal+, w liście udostępnionym przez dziennik sportowy "L’Equipe" pisze: "Nie jest możliwe, abyśmy płacili raty. Z powodu zawieszenia rozgrywek nie można rozegrać żadnego meczu, a tym samym nie możemy niczego pokazać”. Rozgrywki ligi francuskiej zostały przerwane 8 marca, na dziesięć kolejek przed zakończeniem sezonu i nie wiadomo, czy zostaną dokończone.

Canal+ dzieli prawa do ligi z BeIN Sport. W latach 2016-2020 stacje płaciły w sumie do 762 mln euro (Canal+ 558, BeIn ponad 200 mln). Obecna umowa kończy się w czerwcu. Możliwe, że mecze francuskiej ekstraklasy znikną ze stacji, w której były transmitowane od 1984 roku.

Galeria: Seriale w kwietniu: premiery i kontynuacje

(MAC, 01.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.