Dział: PRASA

Dodano: Marzec 25, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Amerykańscy wydawcy apelują do chińskiego rządu

Wydawcy trzech amerykańskich gazet wystosowali apel do chińskiego rządu (fot. Pixabay.com)

Wydawcy „New York Timesa”, „Washington Post” i „Wall Street Journal” napisali list otwarty do chińskiego rządu, w którym apelują, by ich korespondenci mogli pozostać w Chinach. "Let journalists do their work" (Pozwólcie dziennikarzom wykonywać ich pracę) - piszą wydawcy.

Na początku marca co najmniej 13 dziennikarzom z trzech głównych amerykańskich tytułów polecono opuszczenie Chin w ramach nieoficjalnej wojny prasowej pomiędzy krajami. Wcześniej, w lutym, Chińczycy zdecydowali o wydaleniu trzech dziennikarzy "Wall Street Journal" za nagłówek artykułu oceniającego ekonomiczne skutki koronawirusa i postępowanie chińskiego rządu odnośnie do tego problemu. Następnie Amerykanie o 40 procent ograniczyli liczbę chińskich dziennikarzy pracujących w pięciu ośrodkach medialnych w ich kraju. Wczoraj wydawcy trzech wielkich dzienników spróbowali zatrzymać spiralę odwetu. Napisali, że media stały się ofiarą sporu dyplomatycznego, a wydalenie dziennikarzy następuje w krytycznym momencie, gdy świat walczy z pandemią koronawirusa.

Przeciwko polityce władz chińskich wobec mediów protestuje też Klub Korespondentów Zagranicznych w Chinach.

Galeria: W obiektywie: koronawirus

(MAC, 25.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.