Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 24, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Właściciel Cda.pl wypłaci 70 gr dywidendy na akcję

CDA SA to właściciel serwisu streamingowego Cda.pl (screen: cda.pl)

Poniedziałkowe walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki CDA podjęło uchwałę w sprawie podziału zysku za 2019 rok, w tym o wypłacie dywidendy w wysokości 70 groszy na akcję.

Z zysku netto za 2019 rok w wysokości 9,2 mln zł na dywidendy wydane zostanie 7,1 mln zł, pozostała kwota jest przeznaczona na kapitał zapasowy spółki. Dzień dywidendy został ustalony na 30 marca, a jej wypłata ma nastąpić dzień później.

Według opublikowanego pod koniec lutego sprawozdania finansowego zysk netto CDA SA, właściciela serwisu streamingowego wideo Cda.pl, w 2019 roku wzrósł o 71 proc. w porównaniu z 2018 rokiem. Przychody przekroczyły 42,9 mln mln zł (wzrost o 53 proc.). Liczba aktywnych subskrybentów usługi CDA Premium na koniec roku wyniosła 231 tys. (wzrost o 34 proc.).

CDA SA jest notowana na rynku New Connect. Wczorajszy kurs zamknięcia wyniósł 33 zł za akcję. Na początku roku jedna akcja spółki kosztowała 12 zł.  

Galeria: W obiektywie: koronawirus

(MNI, 24.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.