Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 23, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

ATM Grupa nie zrealizuje w całości zdjęć do produkcji z wiosennych ramówek

"To taki moment, w którym musimy się sprawdzić, jako kluczowy uczestnik rynku" - deklaruje Andrzej Muszyński (fot. Grzegorz Gołębiowski/ATM Grupa)

Większość zamówień telewizyjnych do ramówki wiosennej nie zostanie zrealizowana w całości - informuje prezes ATM Grupy Andrzej Muszyński. Producent bez przeszkód zakończy pracę nad serialem "W głębi lasu" dla Netfliksa. Firma potrzebuje rządowego wsparcia.

ATM Grupa, w związku z zagrożeniem koronawirusem, ponad tydzień temu wstrzymała realizację zdjęć na planach. "Oznacza to w praktyce, że większość zamówień telewizyjnych do ramówki wiosennej nie zostanie zrealizowana w całości. Dotyczy to zwłaszcza seriali emitowanych w trybie codziennym" - napisał w oświadczeniu prezes firmy Andrzej Muszyński. Ma nadzieję, że bez przeszkód producentowi uda się zrealizować zamówienia jesienne. "Aktualnie prowadzimy analizy i w ich wyniku podejmiemy rozmowy ze stacjami, czy w razie takiej możliwości chcą, aby niezrealizowane na wiosnę odcinki wydłużyły transzę przeznaczoną do emisji jesienią" - dodaje Muszyński. ATM Grupa jest producentem takich seriali, jak "Pierwsza miłość" (Polsat), "Ojciec Mateusz" (TVP 1), "Lombard. Życie pod zastaw" (TV Puls) i "Echo serca" (TVP 2).

Jednocześnie prezes ATM Grupy napisał, że bez przeszkód firma zakończy pracę nad serialem "Znaki II" (od 7 kwietnia w AXN), serialem "W głębi lasu" (dla Netfliksa), serią dokumentalną "Złoto Bałtyku II" (od 24 marca w History). Zakończona została również postprodukcja do pełnego sezonu serialu kryminalnego "Cień" (sprzedaż jest negocjowana), a także prace nad komedią "Jak zostać gwiazdą" (premiera kinowa planowana na 19 czerwca).

Nowe zamówienia na reklamy

W czasie epidemii najbardziej utrudniona jest realizacja zdjęć - wymaga obecności większych grup ludzi (obsada i ekipa) i wykorzystywania różnych lokalizacji (mieszkania i miejsca publiczne), do których dostęp jest w tych warunkach ograniczony. "Wykorzystujemy zatem aktualnie maksimum naszych możliwości na prace dewelopmentowe nad kontynuacjami oraz nowymi projektami. Jesteśmy też w trakcie okresu przygotowawczego do nowej komedii romantycznej, a zdjęcia planujemy realizować latem" - zapowiada prezes ATM Grupy.

"Pojawiają się nowe zamówienia na reklamy, trwają próby teatralne. Przesunięcie terminu piłkarskiego Euro daje możliwość ukończenia rozgrywek polskiej Ekstraklasy w późniejszym terminie, a to jedna z imprez, którą obsługują nasze wozy HD" - dodaje Muszyński.

ATM Grupa jako największe niezależne studio produkcyjne w Polsce ma większe zasoby i różne pola generowania przychodów, ale z drugiej strony - większe koszty i długą listę płac.

"Ze strony nadawców spotykamy się ze zrozumieniem sytuacji i mam nadzieję, że możliwe będzie rozliczenie przerwanych prac w trybie innym, niż przewidziany umowami" - napisał w oświadczeniu Andrzej Muszyński. "Rozliczenie produkcji pozwoli nam na uruchomienie programu pomocy dla współpracujących z nami osób. Zwiększone inwestycje w dewelopment stanowią już taką swoistą pomoc skierowaną w kierunku twórców. Sami jednak także będziemy potrzebowali wsparcia ze strony rządu i otwartości ze strony naszych klientów" - stwierdza Andrzej Muszyński.

Galeria: W obiektywie: koronawirus

(KOZ, 23.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.