Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 19, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Biznes 24 rusza w piątek, Marcin Dobrowolski głównym prowadzącym

Marcin Dobrowolski będzie głównym prowadzącym Biznes 24 (fot. materiały prasowe)

W piątek rozpocznie nadawanie Biznes 24, kanał tworzony przez Romana Młodkowskiego i Michała Winnickiego.

Głównym prowadzącym Biznes 24 będzie Marcin Dobrowolski, do niedawna redaktor naczelny serwisu HiCash.pl, a wcześniej dziennikarz "Pulsu Biznesu" i Radia PiN. W zespole znaleźli się m.in. Filip Sikorski (wydawca wcześniej związany z TVN 24 BiS) i Dorota Bielkowicz (ostatnio producentka Polsat News).

Kanał poświęcony będzie tematyce finansów osobistych, rynków, gospodarki i zarządzania. Początkowo nadawane mają być dwa pasma informacji biznesowych na żywo - o 8.30 i 16.30. Jak deklarują twórcy, docelowo w tym roku Biznes 24 produkować będzie w dni robocze minimum osiem godzin programów informacyjnych i publicystycznych na żywo.

Maciej Samcik z programem o finansach osobistych

W ramówce znajdą się także autorskie pozycje. Maciej Samcik, autor bloga Subiektywnie o finansach, będzie mieć program o finansach osobistych. O elektronice w biznesie opowiadał będzie Paweł Pilarczyk, twórca serwisu ITbiznes.pl. Radosław Wróblewski poprowadzi program "Pieniądze z papieru" o książkach w biznesie. Roman Młodkowski w programie "Biznesmania" będzie przedstawiać twórców start-upów, a w "...o przyszłości" porozmawia z autorytetami z różnych dziedzin.

Zespół redakcyjny liczy 20 osób, za produkcje zewnętrzne i współpracę z zewnętrznymi autorami odpowiada Ewa Fedor-Kumorek (ostatnio prowadziła firmę Fedor Consulting).

⇒ Przeczytaj też, co eksperci sądzą o projekcie

Od dnia startu, 20 marca, Biznes 24 znajdzie się w ofercie platformy Canal+, a także w niektórych sieciach kablowych, m.in. Asta-net i Telpol. W kwietniu kanał ma włączyć Orange i sieć Toya. Brokerem reklamowym zostało biuro reklamy Telewizji Polskiej.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 19.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.