Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 17, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix rezygnuje z filmu o mordercy szwedzkiej dziennikarki Kim Wall

Kim Wall została zamordowana w sierpniu 2017 roku (screen: YouTube/BBC News)

Netflix rezygnuje z emitowania filmu dokumentalnego "Into the Deep" opowiadającego o duńskim wynalazcy Peterze Madsenie, który w sierpniu 2017 roku zamordował szwedzką dziennikarkę Kim Wall.

Powodem rezygnacji są pretensje dwóch osób wypowiadających się w filmie. Twierdzą, że nie wyraziły zgody na pokazanie ich na ekranie i teraz przeżywają traumę. Kiedy je nagrywano, miał to być film o wynalazcy, a teraz pokazuje historię mordercy. Film australijskiej reżyserki Emmy Sullivan w styczniu został zaprezentowany na festiwalu Sundance. Opowiada historię duńskiego wynalazcy do dnia popełnienia przez niego morderstwa. Według "Variety" film oferuje „rzadką okazję zbadania mordercy przed jego pierwszym morderstwem".

Madsen został skazany na dożywocie za napaść seksualną i zabójstwo dziennikarki Kim Wall, którą zaprosił na swoją łódź podwodną pod pretekstem wywiadu w sierpniu 2017 roku. Jak stwierdził operator filmu Cam Matheson, dziennikarka przybyła na spotkanie kwadrans po tym, gdy ekipa filmowa opuściła posiadłość Madsena.

Matheson powiedział "Guardian Australia", że nakręcono wystarczająco dużo interesującego materiału, by zmontować go bez udziału dwóch zgłaszających zastrzeżenia osób. W oświadczeniu Netfliksa napisano, że w Sundance pokazano wstępną wersję filmu i prace nad nim trwają. Niewykluczone, że jeśli film zmieni wymowę i drażliwe sceny zostaną wycięte, to kiedyś trafi na platformę.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MAC, 17.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.