Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 16, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix i Disney z powodu koronawirusa przerywają produkcje filmów i seriali

Netflix przerwał prace nad nowymi produkcjami, m.in. serialem "Stranger Things" (fot. materiały prasowe)

Serwis streamingowy Netflix i koncern medialny Disney zdecydowały o wstrzymaniu prac nad nowymi produkcjami. Powodem jest zagrożenie koronawirusem.

Serwis newsowy The Verge informuje, że Netflix przerwał zdjęcia do filmów i seriali realizowanych na terenie USA i Kanady. Decyzja wpłynie m.in. na produkcję kolejnych sezonów “Stranger Things” i “Grace and Frankie”.

Disney również przerwał produkcję. Wśród wstrzymanych projektów są: remake animacji “Mała Syrenka” oraz oparty na komiksie Marvela “Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings”. Już wcześniej amerykański koncern medialny poinformował, że w związku z pandemią koronawirusa od 14 marca zamknięte będą parki rozrywki Disney World Orlando, Disneyland Paris i Disneyland w Anaheim.

Wstrzymane zostały także projekty innych producentów, np. AppleTV+ i WarnerMedia Entertainment (seriale na potrzeby HBO oraz HBO Max).

Galeria: Najpopularniejsze produkcje Netfliksa w 2019 roku

(LL, 16.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.