Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 16, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telewizje i producenci przerywają zdjęcia do filmów i seriali

Prace na planie serialu "Klangor" produkowanego przez Canal+ zostały przerwane na dwa tygodnie. W serialu występuje Arkadiusz Jakubik (fot. Robert Palka/Canal+)

Telewizje i producenci - w związku z zagrożeniem koronawirusem - wstrzymują realizacje filmów i seriali.

- Ze względu na sytuację, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo ekipy i twórców produkcji "Klangor", przerywamy pracę na planie zdjęciowym w Świnoujściu na najbliższe dwa tygodnie - informuje Katarzyna Szczepanik z biura prasowego Canal+. Początkowo zdjęcia do produkcji miały trwać do końca kwietnia. W serialu Tomasza Kamińskiego grają m.in. Arkadiusz Jakubik, Maja Ostaszewska, Wojciech Mecwaldowski, Aleksandra Popławska, Maciej Musiał.

Firma producencka ATM Grupa w piątek poinformowała, że "w związku z pandemią koronawirusa obserwuje narastające zakłócenia utrudniające lub uniemożliwiające bieżącą realizację zdjęć w niemal wszystkich produkcjach". "W związku z tym decyzją nadawców lub własną (producent) postanowił o zawieszeniu realizacji zdjęć do 22 marca" - przekazano w raporcie bieżącym.

Wśród zawieszonych produkcji ATM Grupy są m.in. seriale "Ojciec Mateusz" dla TVP 1 i "Pierwsza miłość" dla Polsatu. - Mamy nakręcone odcinki, które wystarczą na kilka tygodni emisji - zapewnia rzecznik Polsatu Tomasz Matwiejczuk.

- W związku z obecną sytuacją podjęliśmy decyzję o częściowym zawieszeniu zdjęć niektórych produkcji w nadchodzących dniach. Jednocześnie prowadzimy analizę sytuacji i na bieżąco podejmujemy stosowne decyzje - informuje Joanna Górska, dyrektor PR TVN.

TVP przerwała zdjęcia do telenoweli historycznej "Korona królów", a HBO - do nowego serialu kryminalnego "Odwilż" (w roli głównej Katarzyna Wajda). Z kolei TVN do 25 marca wstrzymał zdjęcia do komedii romantycznej "Listy do M 4".

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 16.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.