Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 13, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Onet Religia, WP Pilot i Tvn24.pl pokażą niedzielne msze

Główne obchody siódmej rocznicy wyboru papieża Franciszka w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie nie przyciągnęły tłumów (fot. Jakub Kaminski/East News)

Onet Religia i WP Pilot z powodu sytuacji spowodowanej koronawirusem będą transmitować msze święte w internecie. Telewizyjne transmisje pokażą Polsat Rodzina, TVP 1 i TVP Polonia.

W niedzielę 15 marca o godz. 11 serwis Onet Religia i portal Tvn24.pl będą transmitować mszę z kościoła seminaryjnego pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa w Warszawie. 

W niedzielę specjalny kanał transmitujący msze święte z Bazyliki Archikatedralnej w Warszawie pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela uruchomi platforma WP Pilot. Pokaże msze o 8, 9.30, 11, 12.30, 18 i 19.

Transmisje online mszy planują także lokalne tytuły wydawane przez Polska Press, m.in. Echodnia.eu pokaże w niedzielę o 11.30 transmisję z sanktuarium na Świętym Krzyżu, a Gazetakrakowska.pl przez całą dobę transmituje nabożeństwa z sanktuarium w Łagiewnikach.

Kanał Polsat Rodzina przypomina, że w każdą niedzielę o 10.30 transmituje msze dla dzieci ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Msze w niedziele można obejrzeć także w TVP 1 (z Bazyliki Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach o godz. 7) i TV Polonia (o godz. 13).

W czwartek Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski wydała komunikat, w którym rekomenduje biskupom udzielenie dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w mszy osobom starszym, dzieciom i młodzieży, osobom z objawami infekcji i tym, „które czują obawę przed zarażeniem”.

(JSX, 13.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.