Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 11, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jack Dorsey nadal będzie szefem Twittera

Jack Dorsey mówił "NYT", że chce przeprowadzić się do Afryki, ale zmienił plany (screen: YouTube/New York Times)

Jack Dorsey, współzałożyciel i szef Twittera od 2015 roku, pozostanie na stanowisku. W ubiegłym tygodniu warte 1 mld dol. udziały w spółce kupił fundusz hedgingowy Elliott Management, zapowiadając, że chce wprowadzić swojego człowieka na to stanowisko.

Ostatecznie osiągnięto kompromis - Dorsey pozostał na stanowisku, ale zarząd został praktycznie opanowany przez ludzi z funduszu założonego przez miliardera Paula Singera. Elliott Management wprowadził też do rady nadzorczej aż czterech swoich przedstawicieli.

Singer ma wątpliwości, czy Dorsey poświęca Twitterowi wystarczająco dużo czasu, ponieważ zarządza on także drugim koncernem technologicznym - Square. Nieufność wzbudziła też wypowiedź Dorseya dla "The New York Times", że zamierza wyprowadzić się do Afryki (teraz wycofuje się z tego pomysłu, twierdząc, że w obliczu koronawirusa to nie najlepszy pomysł). Twitter był też krytykowany za wolne tempo innowacji, a zwłaszcza za decyzję o zamknięciu Vine, popularnej aplikacji wideo, która była prekursorem niezwykle popularnego serwisu TikTok.

Galeria: World Press Photo - 2020 nominacje do Zdjęcia Roku i Fotoreportażu Roku

(MAC, 11.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.