Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 03, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Gazeta.pl uruchomiła cykl o segregacji śmieci

Gazeta.pl chce, aby również czytelnicy opowiedzieli, jak segregują śmieci (fot. materiały prasowe)

Gazeta.pl (Agora) wystartowała z cyklem "Daj kosza śmieciom". To kolejny format o tematyce ekologicznej. – Widzimy, że nasi czytelnicy tego potrzebują, a my chcemy na poważnie potraktować sprawy związane ze zmianami klimatu – mówi Łukasz Kijek, naczelny serwisów informacyjnych Gazeta.pl.

Gazeta.pl w poniedziałek rozpoczęła tygodniową akcję "Daj kosza śmieciom", w której dziennikarze prezentują nowe przepisy dotyczące segregowania odpadów i zachęcają czytelników do bycia bardziej eko. Portal chce też, by użytkownicy opowiedzieli o swoich doświadczeniach z tematem.

Łukasz Kijek mówi, że Gazeta.pl chce mocno stawiać na tematykę ekologiczną. - W niektórych mediach pisze się o tym od przypadku do przypadku, zwłaszcza kiedy dzieje się coś dużego. Nie ma szerszego pomysłu, formy edukacji. W Gazeta.pl mamy już pięć stałych cykli redakcyjnych, a najnowszy z nich "Daj kosza śmieciom" to odpowiedź na to, co dzieje się teraz: zmieniły się przepisy dotyczące segregacji śmieci, są inne stawki, ludzie nie do końca wiedzą, jak je interpretować – mówi "Presserwisowi" redaktor naczelny serwisów informacyjnych portalu.

Gazeta.pl od kilku miesięcy wspiera ekologiczne postawy, m.in. poprzez promowanie tematów ekologicznych w dziale Środowisko na stronie głównej, w artykułach publikowanych w ramach piątkowego cyklu "Piątki dla klimatu" i w Zielonym Newsletterze.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 03.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.