Dział: PRASA

Dodano: Luty 28, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"New York Times" pozwany przez sztab Donalda Trumpa

Sztab Donalda Trumpa złożył pozew w sądzie w Nowym Jorku (screen: YouTube/MSNBC)

Sztab wyborczy Donalda Trumpa poinformował o złożeniu pozwu o zniesławienie przeciwko dziennikowi "The New York Times". Sprawa dotyczy artykułu opiniotwórczego o związkach amerykańskiego prezydenta z Rosją podczas kampanii wyborczej w 2016 roku.

Pozew został złożony w sądzie stanu Nowy Jork. W oświadczeniu stwierdzono, że chodzi o „pociągnięcie organizacji prasowej do odpowiedzialności za celowe publikowanie fałszywych oświadczeń przeciwko kampanii prezydenta Trumpa”. Według współpracowników starającego się o reelekcję prezydenta działania "NYT" mogą w niewłaściwy sposób wpływać na tegoroczne listopadowe wybory. 

Artykuł, o którym mowa, ukazał się 27 marca 2019 roku. Jego autorem był Max Frankel (naczelny gazety w latach 1986-1994). Tekst dotyczył wyborów prezydenckich z 2016 roku, wskazywał na liczne kontakty pomiędzy ludźmi związanymi z kampanią Trumpa a Rosjanami. 

- Oświadczenia zawarte w artykule były i są w 100 procentach fałszywe i zniesławiające. "New York Times" był świadomy fałszu w chwili ich opublikowania, ale zrobił to w celu osłabienia kampanii, wprowadzając w błąd własnych czytelników - oznajmiła Jenna Ellis, główny doradca prawny sztabu Donalda Trumpa.

(MAC, 28.02.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.