Dział: REKLAMA

Dodano: Luty 27, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wasilewska, Piętka, Kulczycki - nominowani w konkursie AD WO/MAN 2019

Nazwiska kolejnych nominowanych przedstawił Maciej Lissowski z Agencji Warszawa

Kolejni nominowani w organizowanym przez magazyn „Press” plebiscycie AD WO/MAN Roku 2019 to Agnieszka Wasilewska z Ogilvy, Piotr Piętka z Publicis Groupe Polska oraz Jacek Kulczycki z OTO Film.

W tegorocznej edycji przedstawiciele agencji reklamowych, agencji mediowych, firm interaktywnych, agencji PR oraz studiów produkcyjnych, postprodukcyjnych i dźwiękowych będą głosować na kandydatów z trzech list w kategoriach: Agencje mediowe, Agencje reklamowe i po raz pierwszy – Studia produkcyjne.

Od 24 do 28 lutego magazyn „Press” codziennie publikuje nominowanych w powyższych kategoriach. Pierwsze nazwiska pojawiły się w poniedziałek, kolejne we wtorek i w środę. Oto kolejni nominowani.


W kategorii Agencje reklamowe:

Press

(fot. materiały prasowe)

Agnieszka Wasilewska, CEO Ogilvy

W czasie swoich dwuletnich rządów w Ogilvy udowodniła, że doskonale radzi sobie z zarządzaniem zmianą i nawet najtrudniejszą restrukturyzację potrafi przeprowadzić z korzyścią dla firmy. Kiedy w 2018 roku objęła zarządzanie agencją Ogilvy, firma nie była w najlepszej kondycji, zmagała się z utratą klientów i pracowników, a wkrótce potem doszła do tego integracja z również osłabioną agencją JWT. Mimo trudności związanych z reorganizacją, agencja potrafiła wypracować pierwszy od lat sukces, także finansowy – pod względem wyników finansowych Ogilvy uzyskało trzeci wynik w całej sieci. Dzięki tym jej menedżerskim osiągnięciom Ogilvy zmieniła się w poważnego konkurenta, zgarniającego najbardziej pożądane biznesy, jak Allegro, Whirlpool, Lotte Wedel czy Lego, a sama Wasilewska trafiła do prestiżowego programu WPP„30 for 30”, gdzie 30 najlepszych menedżerów obejmuje mentoringiem 30 menedżerów najbardziej obiecujących. Wasilewska ma wraz z agencją na koncie wiele nagród branżowych, w tym Effie, KTR, Best of Facebook.

Press

(fot. materiały prasowe)

W kategorii Agencje mediowe:

Piotr Piętka, co-CEO Publicis Groupe Polska

Piotr Piętka od dwóch lat jest co-CEO Publicis Groupe Polska (zarządza grupą wraz z Tomaszem Pawlikowskim), konsekwentnie wdrażając strategię „Power of one”, polegającą na integracji i rozwoju kompetencji wszystkich spółek w grupie.  Wcześniej, jako CEO Publicis Media, miał pod opieką agencje mediowe: Starcom, Zenith, Spark Foundry i Blue 449, a także agencje Performics i LiquidThread.  Piotr Piętka, który zajął drugie miejsce w konkursie Ad Wo/Man 2018 w kategorii Domy mediowe, ma za sobą kolejny dobry rok. Nadzorowany przez niego Starcom osiągnął doskonałe wyniki zarówno w 2018 roku, jak i w 2019 roku, co przełożyło się dwukrotnie na Sukces Roku w raporcie „Panorama Reklamy”.  Piętka karierę w branży marketingowej rozpoczął w 1996 roku. Zasiadał w jury Effie i Mixx Awards. Był członkiem rady programowej XI edycji Forum IAB. W roku 2019 jeden z liderów projektu opiniowania koncepcji badania jednoźródłowego w ramach Klubu Agencji Mediowych przy SAR.

Press

(fot. materiały prasowe)

W kategorii Studia produkcyjne:

Jacek Kulczycki, producent i reżyser filmowy, założyciel i właściciel OTO Film i Orka Studio

Powiedzieć, że na produkcji reklam zjadł zęby to mało – Jacek Kulczycki bez wątpienia jest jednym z pionierów polskiej reklamy telewizyjnej. Ukończył studia na wydziale reżyserii na PWSFTviT w Łodzi, a w 1992 roku założył Studio Filmowe OTO. Kilka lat później powołał studio postprodukcyjne Orka, których synergia tworzy jedną z największych grup produkcyjnych w Polsce, wielokrotnie nagradzanych w krajowych konkursach (KTR, Effie, Innovation). Oprócz filmów reklamowych, których na swoim koncie ma ponad tysiąc, jest też producentem i koproducentem fabuł i dokumentów, które zdobywają nagrody na festiwalach filmowych (m.in. na Chicago International Film Festival, Tehran Cinema Vérité), np. „Karol, który został świętym”, „Trzeci”, „Piąte. Nie odchodź”, „Istnienie”, „Endrju”.

Niedawno ukończył zdjęcia do amerykańskiego filmu SF z Andrzejem Chyrą w roli głównej i przygotowuje się do produkcji fabularnego filmu animowanego „Iggy the Eagle”. Jacek Kulczycki jest jednym z bohaterów książki Agaty Jakóbczak „Transformersi. Super-bohaterowie polskiej reklamy 80.-90.”.

Podczas tegorocznej edycji konkursu AD WO/MAN po raz drugi zostanie również wręczona nagroda dla AD Marketera Roku.

Regulamin konkursu, sylwetki nominowanych oraz panel do głosowania dostępne są na Adman.press.pl Głosowanie w konkursie rusza 2 marca, a laureatów poznamy w kwietniu.

Organizator: „Press”

Partnerzy kategorii Agencje reklamowe: Klub Producentów Reklamowych, Polpharma

Partner kategorii Agencje mediowe: AMS

Partner kategorii Studia produkcyjne: Provident Polska

Główny partner kategorii AD Marketer: Publicis Groupe Polska

Partnerzy: Audio Network, ColorOffOn, Digital Beast Studios, F25, Grimbergen, Villa Foksal

Patron medialny: Sprawny Marketing

(CP, 27.02.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.