Temat: film

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 26, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Helios w 2020 roku liczy na utrzymanie frekwencji kinowej

Helios ma obecnie 49 kin w całej Polsce (fot. Erik Witsoe/Unsplash)

Sprzedaż biletów kinowych w 2020 roku może być podobna jak w 2019 - przewiduje prezes Heliosa. W tym roku planuje otwarcie trzech nowych kin.

Według szacunków portalu boxoffice.pl w 2019 roku sprzedaż biletów kinowych w Polsce wyniosła 61,7 mln sztuk wobec 59,7 mln rok wcześniej. "W Heliosie jesteśmy nastawieni na podobny jak zeszłoroczny wynik pod względem frekwencji" - tłumaczy prezes sieci kin Helios i członek zarządu Agory Tomasz Jagiełło.

"Mamy już dosyć duże nasycenie rynku kinowego i ograniczoną przestrzeń na rozwój organiczny" - dodał Jagiełło.

Press

Helios pracuje nad uruchomieniem kolejnych kin w stolicy (screen: Helios.pl)

W tym roku Helios chce otworzyć trzy nowe kina. "W 2020 roku planujemy otwarcie kin w Żorach i Ostrowie Wielkopolskim - to miasta, w których Helios będzie jedynym kinem. Otworzymy też drugi obiekt w Opolu" - powiedział prezes.

Jak przyznaje Jagiełło, spółka pracuje też nad uruchomieniem kolejnych kin w stolicy. Helios ma obecnie 49 kin w całej Polsce.

(PAP, MNI, 26.02.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.