Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 18, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Brytyjski rząd rozważa wprowadzenie subskrypcji zamiast abonamentu

W tym roku publicznego nadawcę czekają cięcia (fot. Unsplash/K. Mitch Hodge)

Brytyjski rząd zamierza zastąpić opłatę abonamentową na rzecz BBC usługą subskrypcji. Według mediów prowadzi już w tej sprawie konsultacje.

"The Sunday Times" ocenia, że pospieszne działania premiera Borisa Johnsona "są zemstą za ubiegłoroczną relację z wyborów parlamentarnych". Zdaniem ekspertów BBC przetrwałoby bez TV Licence, ale nadawca musiałby sprzedać większość swoich stacji radiowych i ograniczyć liczbę dostępnych programów. Prawdopodobnie, obok modelu subskrypcji, BBC weszłoby na rynek reklamowy. Obecnie brytyjski nadawca publiczny nie emituje reklam. Rzecznik prasowy Downing Street odmówił komentowania doniesień medialnych.

W ubiegłym tygodniu podano, że opłata abonamentowa zostanie podniesiona o trzy funty, do 157,50 funtów. W tym roku publicznego brytyjskiego nadawcę czekają cięcia, z kolejnymi zwolnieniami pracowników włącznie.

(MAC, 18.02.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.