Dział: INTERNET

Dodano: Luty 14, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Multimedialne reportaże w Onecie, na początek "Przystanek Polska"

Reportażowi poświęcona jest oddzielna podstrona Onetu (screen: przystanekpolska.onet.pl)

Onet rozpoczyna publikację serii multimedialnych reportaży. Pierwszy z nich, "Przystanek Polska", pojawił się w portalu w piątek. Szef Onetu Bartosz Węglarczyk zapowiada, że jego redakcja przygotuje w tym roku jeszcze kilka podobnych projektów. 

Piątkowy reportaż składa się z historii powiązanych z różnymi lokalizacjami na mapie kraju, tworzących - jak piszą twórcy - "portret Polski". To miejscowości, które autorzy - Kamil Dziubka, Daniel Olczykowski i Janusz Schwertner - odwiedzili kilka miesięcy temu, w okresie kampanii wyborczej przed wyborami parlamentarnymi. Znajdują się tam np. opowieści o ludziach uczestniczących w pikniku PiS w Zbuczynie i o jednym z bohaterów programu "Rolnik szuka żony" - Łukaszu Sędrowskim z Lipowca.

Każda z części reportażu podzielona jest na slajdy. Te zawierają zarówno materiały tekstowe (z opcją odczytu przez lektora), mapy, fotografie, jak i wideo. Reportażowi poświęcona jest oddzielna podstrona Onetu, stworzona od podstaw na potrzeby "Przystanku Polska" przez programistów.

- Mamy pomysły na następne takie materiały. Chciałbym, żeby ukazywały się raz na miesiąc, ale jest to plan dalekosiężny. W tym roku chcemy ich opublikować przynajmniej kilka - wyjaśnia "Presserwisowi" redaktor naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk.

Według danych Gemius/PBI w styczniu portal Onet.pl odwiedziło 12,62 mln internautów (wzrost o 3,86 proc.w porównaniu z grudniem).

(MNI, 14.02.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.