Dział: INTERNET

Dodano: Luty 13, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Serwis Amazon Prime Video ma nowego szefa

Amazon Prime ma ok. 150 mln użytkowników (screen: Primevideo.com)

Mike Hopkins ustąpił z funkcji prezesa Sony Pictures Television, by zostać starszym wiceprezesem Prime Video i Amazon Studios. Obowiązki przejmie 24 lutego.

Właścicielem i szefem Amazona jest miliarder Jeff Bezos, któremu Hopkins będzie bezpośrednio podlegać. Przejmie on większość obowiązków mającego 21-letni staż w firmie Jeffa Blackburna, który zostanie przesunięty do innych zadań.

Hopkins ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży - pracował dla stacji Fox, serwisu streamingowego Hulu oraz Sony. Jako dyrektor generalny Hulu w latach 2013-2017 nadzorował rozwój oryginalnych projektów, w tym wielokrotnie nagradzanego serialu "Opowieść podręcznej", który pomógł zwiększyć liczbę subskrybentów o ponad 200 proc. (obecnie jest ich ok. 30 mln). Sony Pictures Television na stanowisko Hopkinsa nie wprowadzi nowej osoby, zamiast tego przekaże jego obowiązki Keithowi LeGoyowi i Jeffowi Frostowi, prezesom światowej dystrybucji i produkcji w USA.

Amazon Prime ma ok. 150 mln użytkowników. Będący liderem na rynku serwisów streamingowych Netflix - 167 mln.

(MAC, 13.02.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.