Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 12, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Machała pozostanie prowadzącym "Graffiti" w Polsat News

Na antenie Polsat News Tomasz Machała prowadził do niedawna także program #Newsroom (fot. materiały prasowe)

Polsat News nie zamierza rezygnować ze współpracy z Tomaszem Machałą, który nadal będzie prowadzić program "Graffiti". Adam Miecznikowski z Publicis ocenia, że Polsat nie popełnia błędu wizerunkowego, bo poza środowiskiem dziennikarskim rozpoznawalność Machały jest niewielka.

- Decyzje podejmowane przez władze Wirtualnej Polski czy też jej wewnętrzne komisje nas nie dotyczą - przekazał "Presserwisowi" dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Grupy Polsat Tomasz Matwiejczuk, pytany o dalszą współpracę z Tomaszem Machałą. Zaznaczył, że jest różnica między tym, czym Machała zajmował się w zarządzie Wirtualnej Polski i czym będzie się zajmować na nowym stanowisku w jednej ze spółek Grupy WP, a tym, co robi w Polsacie. - W Polsacie wykonuje zwykłą pracę dziennikarską, czyli współprowadzi rozmowy w jednym z naszych programów - "Graffiti" i osiąga bardzo dobre wyniki oglądalności - zaznacza Matwiejczuk. Zwraca też uwagę, że Tomasz Machała zakwestionował ustalenia OKO.press i zażądał przeprosin. - Mamy więc słowu przeciwko słowu - argumentuje Matwiejczuk.

Publicysta "Polityki" Jacek Żakowski komentuje, że Machała zasługuje na drugą szansę. - Wpadkę zaliczył w zupełnie innej roli: menedżera mediów. Jako dziennikarz telewizyjny ma nadal dobrą markę, a nie mamy nadmiaru talentów dziennikarskich w mediach wizualnych - mówi.

Adam Miecznikowski, chief strategy director agencji Publicis Worldwide Polska, uważa, że Polsat nie będzie miał żadnych problemów wizerunkowych. - Poza środowiskiem dziennikarskim rozpoznawalność Machały jest bardzo niewielka - mówi Miecznikowski. Zaznacza, że przeciętny widz nie śledził uważnie wydarzeń w WP. 

Na antenie Polsat News Tomasz Machała prowadził do niedawna także program #Newsroom, realizowany we współpracy z Wirtualną Polską. Jak informuje WP, gospodarzem audycji jest Robert Feluś, a w razie jego nieobecności poprowadzi go Michał Wróblewski bądź inny dziennikarz WP. 

W ubiegłym tygodniu Wirtualna Polska przedstawiła wnioski z prac zespołu powołanego po publikacji OKO.press nt. powiązań WP i środowiska związanego z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą. Tomasz Machała stracił stanowisko redaktora naczelnego i członka zarządu WP Media. Pozostaje jednak w Grupie WP na stanowisku prezesa spółki Netwizor odpowiadającej za WP Pilot. Rezygnację złożyła ponadto wiceprezes WP Holding ds. HR Iwona Wencel.

(MNI, 12.02.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.