Dział: INTERNET

Dodano: Luty 12, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Premier League planuje uruchomienie własnej platformy streamingowej

W Polsce właścicielem praw, do końca sezonu 2021/2022, jest Canal+ (fot. Alex Motoc/Unsplash)

Nowy szef Premier League Richard Masters zapowiedział stworzenie platformy streamingowej, na której będzie można oglądać mecze i programy poświęcone rozgrywkom. Usługa miałaby wystartować w niektórych krajach w roku 2022.

Premier League na prawach telewizyjnych zarabia 3,1 mld funtów rocznie, z czego 1,4 mld pochodzi od zagranicznych nabywców. Uruchomienie własnej usługi streamingowej miałoby pomóc zwiększyć wpływy. Np. Singtel w Singapurze płaci 70 mln funtów za prawa do transmisji Premier League, a rocznie zarabia 175 mln od subskrybentów. 

Szanse na to, że "Premflix", jak jest nazywany w brytyjskich mediach, zaistnieje w Anglii, są niewielkie. Dysponujące prawami do rozgrywek Sky Sports ma tam 6 mln abonentów, a BT Sport ok. 2 mln. Masters zasugerował natomiast, że w innych krajach może zostać wprowadzony system dwupoziomowy - niektóre mecze byłyby pokazywane przez obecnych nadawców, a niektóre bezpośrednio przez Premier League. W czwartek PL podpisała umowę wartości 2 mld funtów ze skandynawską platformą NENT na transmisje meczów w Norwegii, Danii, Szwecji i Finlandii w latach 2022-2028.

Od 3 grudnia Premier League jest pokazywana przez Amazon Prime Video. Przez pierwszy miesiąc za darmo. Liga angielska od 30 lat nie była nigdzie pokazywana bez opłat. W Polsce właścicielem praw, do końca sezonu 2021/2022, jest Canal+.   

(MAC, 12.02.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.