Dział: INTERNET

Dodano: Luty 11, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Disney+ może liczyć w Niemczech na blisko 4 mln użytkowników

Produkcje Disney+ od 24 marca będą dostępne w ośmiu europejskich krajach (fot. Unsplash/Kon Karampelas)

Disney+, który 24 marca zadebiutuje w ośmiu europejskich krajach, już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem w Niemczech. Amerykańska platforma streamingowa może liczyć w tym kraju na prawie 4 mln subskrypcji.

Według grupy badawczo-konsultingowej Goldmedia obecnie 3,7 mln użytkowników deklaruje gotowość do korzystania z nowej platformy. 54 proc. niemieckich użytkowników VoD słyszało już o Disney+, 34 proc. zamierza korzystać z usługi od samego początku. Co ciekawe, większość potencjalnych klientów chce zarejestrować się w Disney+, dodając go jako kolejną subskrypcję VoD (67 proc.) i tylko jedna trzecia planuje anulować inną usługę dla nowego serwisu (33 proc.).

Netflix nie byłby najbardziej dotkniętą migracją platformą z dotąd działających na terenie Niemiec. Odejście z tej platformy zadeklarowało tylko 6 proc. ankietowanych. Gorzej wygląda to u użytkowników Sky - 16 proc. 75 proc. niemieckich widzów chce subskrybować maksymalnie dwie usługi przesyłania strumieniowego. Średnio są gotowi zapłacić łącznie 20,5 euro miesięcznie.

24 marca Disney+, oprócz Niemiec, trafi do Wielkiej Brytanii, Irlandii, Austrii, Szwajcarii, Włoszech, Hiszpanii i Francji. 29 marca do Indii. Od 12 listopada jest obecny w USA, Kanadzie i Holandii. Od 19 listopada w Australii, Nowej Zelandii i Puerto Rico. Od lata będzie w Belgii, Portugalii oraz państwach skandynawskich.

(MAC, 11.02.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.