Dział: PRASA

Dodano: Luty 11, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarze z Trójmiasta bronią reportera, któremu Lechia odebrała akredytację

Po decyzji władz Lechii Paweł Stankiewicz nie ma wstępu na trybunę prasową stadionu w Gdańsku (screen: YouTube/Lechia Gdańsk)

Dziennikarz sportowy „Dziennika Bałtyckiego” Paweł Stankiewicz stracił akredytację na mecze piłkarskie Lechii Gdańsk, bo napisał o wyprzedaży zawodników oraz konflikcie między udziałowcami klubu. List otwarty do zarządu Lechii podpisali w jego sprawie dziennikarze trójmiejskich mediów.

O sprawie poinformował „Dziennik Bałtycki” w poniedziałkowym wydaniu. Zamieszczono w nim list otwarty oraz sprostowanie przesłane przez zarząd Lechii dotyczące tekstu Pawła Stankiewicza z 3 lutego. Dziennikarz napisał w nim m.in., że prezes klubu Adam Mandziara „hurtowo wyprzedaje zawodników” i „w tej sytuacji trudno się dziwić akcjonariuszom mniejszościowym, że nie chcą zgodzić się na konwersję udziałów”. Jak informuje gazeta, dzień po publikacji tekstu do redakcji trafiła decyzja o cofnięciu akredytacji oraz karty parkingowej Pawła Stankiewicza.

W sprostowaniu zarząd Lechii pisze, że sugestie zawarte w tekście są niezgodne z prawdą, a także „nadszarpnęły reputację i godzą w dobre imię klubu”. Jak podkreślono, dziennikarz „zdecydował się na publikację materiału bez weryfikacji zarządu czy choćby samego trenera”.

Pod listem otwartym do zarządu w sprawie przywrócenia akredytacji Pawłowi Stankiewiczowi podpisało się piętnastu dziennikarzy lokalnych mediów, m.in. Radia Gdańsk, TVP Gdańsk, „Gazety Wyborczej Trójmiasto”, Polskiej Agencji Prasowej, portalu Interia.pl oraz serwisów Lechia.net i SportoweFakty WP.

Paweł Stankiewicz oraz Mariusz Szmidka, redaktor naczelny „Dziennika Bałtyckiego”, nie chcieli wypowiedzieć się w tej sprawie dla „Presserwisu”, zanim zarząd Lechii nie zareaguje na list otwarty. Rzecznik klubu Patryk Siedliński poinformował, że jego władze w najbliższym czasie odniosą się do listu otwartego dziennikarzy.

(PAZ, 11.02.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.