Dział: RADIO

Dodano: Luty 07, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krakowskie muzeum zarzuca Radiu Kraków emisję "zafałszowanego materiału"

Prezes Radia Kraków tłumaczy, że do zdarzenia doszło przez pomyłkę (fot. Pixabay.com)

Krakowskie Muzeum Sztuki Nowoczesnej MOCAK zarzuciło Radiu Kraków emisję "zafałszowanego materiału". Prezes rozgłośni wyjaśnił, że doszło do pomyłki. Stacja wyemitowała sprostowanie.

MOCAK w wydanym oświadczeniu napisał, że Radio Kraków w niedzielę 2 lutego poinformowało o "nieistniejącej i nieplanowanej" wystawie muzeum oraz wyemitowało komentarz zapowiedziany jako wypowiedź kierownik działu sztuki Delfiny Jałowik.

"Komunikat został wypowiedziany głosem innej osoby, zawiera treści nie odnoszące się do programu Muzeum, mówi między innymi o «świadczeniu o obecności Boga, który jest bliski przy człowieku»" - podało muzeum.

Jednocześnie muzeum wyjaśniło, że nie zorganizowało żadnej wystawy nowych nabytków, a na wystawach kolekcji muzeum, których zamknięcie anonsowało Radio Kraków, nie było prac ani Edwarda Dwurnika, ani Wilhelma Sasnala.

W cytowanym przez Onet.pl liście prezesa Radia Kraków Mariusza Bartkowicza do dyrektor krakowskiego muzeum Marii Anny Potockiej, szef rozgłośni wyjaśnił, że do zdarzenia doszło przez pomyłkę i stało się tak z powodu błędu pracownika. "Zamiast wypowiedzi pracownicy muzeum Pani Delfiny Jałowik, wyemitowana została wypowiedź innej osoby na temat Dnia Życia Konsekrowanego, o którym także informowaliśmy tego dnia w naszych serwisach" - napisał prezes radia.

Radio Kraków w środę sprostowało na antenie podaną wcześniej informację na ten temat.

(KOZ, 07.02.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.