Dział: INTERNET

Dodano: Luty 07, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Twitter będzie oznaczał i usuwał zmanipulowane filmy

Twitter będzie usuwał celowo zmanipulowane materiały, które mogą być szkodliwe dla użytkowników (fot. Sara Kurfeß/Unsplash)

Twitter od 5 marca zacznie oznaczać, a w niektórych przypadkach nawet usuwać posty zawierające zmanipulowane filmy i zdjęcia.

Firma przedstawiła nowe zasady dotyczące zmanipulowanych materiałów, takich jak zdjęcia, audio i wideo (tzw. deepfake'ów). 

Twitter będzie usuwał celowo zmanipulowane materiały, które mogą być szkodliwe dla użytkowników i zawierać będą treści zagrażające zdrowiu oraz naruszające prywatność. Materiały poddane manipulacji, ale niekoniecznie szkodliwe, będą oznaczane etykietą ostrzegawczą.

Serwis ma korzystać z opinii zewnętrznych ekspertów. Ale istnieje niebezpieczeństwo, że usuwane mogą być również treści satyryczne, jeśli uznane zostaną za celowo przerobione.

Wcześniej także YouTube zadeklarował, że będzie usuwał dezinformujące materiały. A na początku roku podobne oświadczenie złożył Facebook, z zastrzeżeniem jednak, że nie będzie to dotyczyć materiałów satyrycznych.

Platformy chcą w ten sposób przygotować się na walkę z dezinformacją przed tegorocznymi wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych.

(MAC, 07.02.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.