Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 05, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP Sport bez transmisji z Formuły 1

Robert Kubica będzie rezerwowym kierowcą zespołu Alfa Romeo Racing (screen: YouTube/PKN ORLEN SA)

TVP Sport nie zamierza w tym sezonie pokazywać wyścigów Formuły 1.

- W Formule 1 nie ma Roberta Kubicy jako głównego kierowcy, więc w tej chwili takiego projektu nie ma - mówi Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport. Polak będzie rezerwowym kierowcą zespołu Alfa Romeo Racing, którego sponsorem tytularnym został koncern paliwowy PKN Orlen. - Jeśli wspólnie dojdziemy do wniosku, że Orlenowi bardzo zależy na ekspozycji marki i na pokazaniu Roberta Kubicy, wtedy takie rozmowy zaczniemy - zaznacza jednocześnie Szkolnikowski.

W 2019 roku Telewizja Polska miała sublicencję do pokazywania Formuły 1 od Eleven Sports, która posiada do niej prawa. W TVP Sport wyścigi pokazywano jednak dopiero od 45. minuty. Robert Kubica jeździł wówczas w zespole ROKiT Williams Racing, którego partnerem był Orlen.

(KOZ, 05.02.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.