Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 05, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP zapowiada transmisje w 4K z piłkarskiego Euro 2020

- Takiego wyzwania logistycznego nie było jeszcze w historii wielkich imprez sportowych - przyznał dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski (fot. KOZ)

Telewizja Polska wszystkie mecze mistrzostw Europy w piłce nożnej pokaże w technologii 4K. W trakcie turnieju TVP Sport ma stać się anteną piłkarską.

Euro 2020 rozpocznie się 12 czerwca i potrwa do 12 lipca. Mecze rozegrane zostaną w 12 miastach, m.in. Dublinie, Kopenhadze, Monachium, Rzymie i Baku. - Takiego wyzwania logistycznego nie było jeszcze w historii wielkich imprez sportowych - przyznał podczas prezentacji oferty handlowej TVP na Euro 2020 Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport. W linii prostej Dublin i Baku dzieli prawie 4,4 tys. kilometrów. To więcej niż podczas mundialu w Rosji (między Kaliningradem a Jekaterynburgiem jest ok. 2,5 tys. kilometrów). - Planujemy, aby wszystkie spotkania - może poza Baku, bo tam mamy podejrzenia, że może być ciężko logistycznie - będą komentowane ze stadionów - zapowiedział Szkolnikowski.

Mecze Euro 2020 rozgrywane będą o 15, 18 i 21 polskiego czasu. Transmitowane będą jednocześnie w TVP 1 lub TVP 2 oraz w TVP Sport. W przypadku części spotkań o tej samej godzinie TVP Sport ma prowadzić relację łączoną. Marek Szkolnikowski poinformował, że wszystkie mecze mają być pokazywane w technologii 4K. Oglądać będzie je można również w serwisie internetowym TVP i aplikacji mobilnej TVP Sport.

Studio od rana do wieczora

W TVP Sport specjalny program rozpoczynać się ma o 8 rano. - Chcemy pójść sznytem mundialowym, który się sprawdził, czyli studio od rana do wieczora - poinformował Marek Szkolnikowski. O 23.30 planowane jest podsumowanie dnia.

Już w połowie marca TVP Sport rozpocznie emitowanie 12-odcinkowego cyklu "Droga do Euro" (w soboty ok. 11), prezentującego finalistów turnieju. Od 22 maja oglądać będzie można relacje ze zgrupowania polskiej reprezentacji. 25 maja TVP 1 przed "Teleexpressem" zacznie pokazywać trzyminutowe "Kroniki biało-czerwoni". Z kolei w "Pytaniu na śniadanie" TVP 2 pojawi się cykl "Podróże z piłką" o 12 miastach gospodarzach.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 05.02.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.