Dział: INTERNET

Dodano: Luty 04, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Klęska Netfliksa na rozdaniu nagród BAFTA. Tylko dwie nagrody z 23 nominacji

Laura Dern (z lewej) dostała nagrodę za rolę drugoplanową w "Historii małżeńskiej" (fot. materiały prasowe)

Netflix poniósł klęskę podczas tegorocznej gali BAFTA, czyli nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej, będących prognostykiem przed rozdaniem Oscarów. Produkcje amerykańskiego giganta streamingowego dostały tylko dwie statuetki z 23 nominacji.

Nagrodę za rolę drugoplanową w "Historii małżeńskiej" dostała Laura Dern. Drugą statuetkę dla Netfliksa przyznano filmowi animowanemu "Klaus". Największym przegranym, tak jak podczas Złotych Globów, okazał się "Irlandczyk" Martina Scorsese - nie otrzymał żadnej nagrody mimo 10 nominacji. Bez wyróżnienia wieczór w londyńskiej Albert Hall zakończył też film "Dwóch papieży".

Największym wygranym okazał się "1917" z aż dziewięcioma statuetkami (w tym za najlepszy film, najlepszy film brytyjski, reżyserię Sama Mendesa i zdjęcia). Najlepszym aktorem został Joaquin Phoenix ("Joker"), aktorką Renée Zellweger ("Judy"), aktorem drugoplanowym Brad Pitt ("Pewnego razu w... Hollywood"). Najlepszym filmem nieanglojęzycznym koreański "Parasite". W tej kategorii w gronie nominowanych nie było nominowanego do Oscara polskiego "Bożego Ciała".

Ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się w nocy z 9 na 10 lutego polskiego czasu. Netflix jest nominowany w 24 kategoriach. Podczas Złotych Globów był nominowany w 34 kategoriach, wygrał w dwóch.

(MAC, 04.02.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.