Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 31, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Facebook zapłaci ponad 0,5 mld dol. odszkodowania

Facebook opracował mechanizm do rozpoznawania twarzy, który skanował zdjęcia i na tej podstawie proponował osoby do oznaczania (fot. Pixabay.com)

Facebook zgodził się wypłacić 550 mln dol. odszkodowania za stosowanie technologii rozpoznawania twarzy na zdjęciach bez zgody. Ugoda dotyczy sprawy sądowej ciągnącej się od kilku lat. Czeka jednak na zatwierdzenie sądu.

Facebook opracował mechanizm do rozpoznawania twarzy, który skanował zdjęcia i na tej podstawie proponował osoby do oznaczania. Jego działanie zostało jednak zaskarżone na podstawie ustawy o prywatności informacji biometrycznych stanu Illinois w USA. Zdaniem pozywających ich dane były zbierane bez udzielenia odpowiedniej zgody. FB stał na stanowisku, że funkcja rozpoznawania twarzy nie podlega pod dane biometryczne. Po latach zawarto jednak ugodę, gdyż był to jeden z głównych punktów spornych pomiędzy akcjonariuszami a platformą.

(MAC, 31.01.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.