Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 30, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wraca do pracy dziennikarka zawieszona za wpis o podejrzeniu Bryanta o gwałt

Felicia Sonmez została zawieszona za tweet przypominający o tym, że Kobe Bryant w 2003 roku został oskarżony o gwałt (screen: Twitter/Felicia Sonmez)

Felicia Sonmez, którą "Washington Post" ukarał za opublikowanie tweeta przypominającego oskarżenie Kobe'ego Bryanta o gwałt w 2003 roku, została przywrócona do pracy. Przeciwko jej zawieszeniu protestowało ponad 300 dziennikarzy gazety. 

Legendarny koszykarz Kobe Bryant w niedzielę zginął w katastrofie helikoptera wraz z córką i siedmioma osobami. Stany Zjednoczone pogrążyły się w żałobie, idolowi została poświęcona m.in. gala wręczenia telewizyjnych muzycznych nagród Grammy, odbywająca się w hali Los Angeles Lakers - klubu, w którym występował przez lata.

Tweet dziennikarki wywołał oburzenie. Został skomentowany przez kilkanaście tysięcy osób, dostała pogróżki. Szef "WP" Martin Baron wysłał jej krótki e-mail, że wykazała "brak właściwego osądu" i wysłał na urlop. Zanim to nastąpiło, dziennikarka sama przyznała na Twitterze, że źle oceniła sytuację. Argumentowała jednak, że w tweecie tylko dołączyła link do artykułu serwisu Daily Beast o postępowaniu przeciwko Bryantowi w 2003 roku. Później zamieściła jeszcze dwa tweety opisujące pogróżki, jakie dostała. Wszystkie wpisy skasowała.

Po tym, jak list w obronie koleżanki podpisało ponad 300 dziennikarzy, kierownictwo redakcji wydało oświadczenie, że Felicia Sonmez zostaje przywrócona do pracy. Kierownictwo zgodziło się z argumentacją, że nie naruszyła ona zasad obowiązujących w "Washington Post" zakazujących dzielenia się opiniami online. Gazeta wydała oświadczenie, iż dziennikarka "w wyraźny i bezpośredni sposób nie naruszyła polityki mediów społecznościowych".

Kobe Bryant w 2003 roku został oskarżony o gwałt przez pracownicę hotelu. Dwa lata później oskarżenie wycofano.

(MAC, 30.01.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.