Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 30, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wp.pl: Tomasz Smokowski odchodzi z Polsatu przez Kanał Sportowy

Tomasz Smokowski trafił do Polsatu we wrześniu 2018 roku (fot. archiwum)

Komentator sportowy Tomasz Smokowski odchodzi z telewizji Polsat - informuje serwis Sportowefakty.wp.pl. Powodem ma być jego zaangażowanie w tworzenie Kanału Sportowego w serwisie YouTube.com.

Jak ustalił sportowy serwis Wp.pl, jest to efekt inicjatywy Mariana Kmity, szefa sportu w Polsacie. Miał on zakazać komentatorom prowadzenia zewnętrznych kanałów wideo, m.in. w serwisie YouTube.com. Smokowski się na to nie zgodził i dlatego podjął decyzję o odejściu ze stacji.

Oprócz Smokowskiego w tworzenie Kanału Sportowego zaangażowany jest m.in. Mateusz Borek, również komentator Polsatu. Także inni dziennikarze stacji mają swoje kanały na YouTube.com. Jerzy Mielewski i Marcin Lepa, twórcy kanału Prawda Siatki, zgodzili się go oddać Polsatowi za symboliczną opłatą. Roman Kołtoń prowadzi kanał Prawda Futbolu, a Sebastian Staszewski - Po Gwizdku. Nie ma na razie informacji, czy wymienieni dziennikarze postanowili nadal pracować w Polsacie, czy na własny rachunek.

Marian Kmita, dyrektor ds. sportu w Polsacie, odesłał nas w tej sprawie do rzecznika stacji.

Tomasz Smokowski trafił do Polsatu we wrześniu 2018 roku po odejściu z Canal+, gdzie pracował przez 22 lata do listopada 2017 roku.

(PAZ, 30.01.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.