Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 23, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ewa Ewart z nagrodą za zasługi dla ochrony praw człowieka

Ewa Ewart realizuje dokumenty śledcze o tematyce politycznej i społecznej (screen: YouTube/MediaTory)

Dziennikarka TVN 24 i autorka filmów dokumentalnych Ewa Ewart odebrała Odznakę Honorową Rzecznika Praw Obywatelskich za zasługi dla ochrony praw człowieka.

- Dzięki pani możemy starać się zrozumieć świat i uwrażliwić na potrzebę przestrzegania praw człowieka, nie tylko w Polsce, ale na całym globie – mówił podczas uroczystości wręczenia RPO Adam Bodnar.

Ewart była korespondentką Sekcji Polskiej radia BBC w Waszyngtonie, później pracowała jako producentka newsów dla telewizji CBS, współpracowała też z BBC w Londynie. W TVN 24 ma autorskie pasmo dokumentalne "Ewa Ewart poleca". Realizuje dokumenty śledcze o tematyce politycznej i społecznej. Jej filmy ujawniały informacje m.in. o korupcji w Rosji za czasów Borysa Jelcyna, tajnych więzieniach w Korei Północnej czy nielegalnym programie CIA ekstradycji osób podejrzanych o terroryzm. W 2019 roku ukazał się jej film "My, naród" - dokument o 30 latach polskiej transformacji.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAP, JSX, 23.01.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.