Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 22, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

CMWP SDP apeluje o przywrócenie Dariusza Rosiaka do pracy w Polskim Radiu

Umowa Dariusza Rosiaka z Polskim Radiem obowiązuje do końca stycznia (fot. archiwum "Press")

Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich zaapelowało do Polskiego Radia o przywrócenie do pracy Dariusza Rosiaka "ze względu na jego wiedzę, doświadczenie i osiągnięcia zawodowe”.

Polskie Radio nie przedłużyło z Rosiakiem umowy, obowiązującej do końca stycznia. Od 2006 roku był autorem audycji "Raport o stanie świata". Audycja spadła już z anteny, nie było jej w sobotę 18 stycznia. Rosiak miał też program "Muzyczna historia świata". W radiowej Dwójce był jednym z prowadzących "Puls świata". Nadawca nie podaje powodów rozstania z Rosiakiem.

⇒ Przeczytaj też: "Raport o stanie Trójki"

CMWP SDP wydało oświadczenie, w którym zaznacza, że z „najwyższym niepokojem” przyjęło informację o odsunięciu Rosiaka i „apeluje do kierownictwa Polskiego Radia S.A. o przywrócenie go do pracy dziennikarza w publicznym radiu ze względu na jego wiedzę, doświadczenie i osiągnięcia zawodowe”. Zdaniem centrum, niepodanie przez pracodawcę przyczyn decyzji "jest wyjątkowo dokuczliwą represją".

Galeria: Zdjęcia roku

(JSX, 22.01.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.