Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 21, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

NBCUniversal uruchomi platformę Peacock 15 kwietnia

Peacock (Paw) ma kosztować ok. 5 dol. miesięcznie (fot. Facebook.com/PeacockTV)

NBCUniversal 15 kwietnia uruchomi platformę streamingową Peacock, na której znajdzie się m.in. nowy globalny kanał informacyjny NBC-Sky News. Kanał również zadebiutuje w kwietniu, ale dokładnej daty na razie nie podano.

Platforma będzie działać na dwóch poziomach - bezpłatnym oraz premium. Peacock Free obejmie dostęp następnego dnia po premierze do bieżących sezonów seriali, filmów fabularnych, a także do codziennych wiadomości i programów sportowych, w tym Igrzysk Olimpijskich w Tokio (24 lipca - 9 sierpnia).

Peacock Premium ma być dostępny dla 24 milionów amerykańskich abonentów sieci kablowych oraz na urządzeniach mobilnych i w internecie za 4,99 dol. miesięcznie. Za dodatkowe 5 dol. miesięcznie klienci będą mogli przejść na wersję bez reklam. Abonenci premium dostaną możliwość wcześniejszego oglądania programów rozrywkowych (w tym produkcji Setha McFarlane'a, który w ub. tygodniu podpisał wart 200 mln dol. pięcioletni kontrakt z NBCUniversal), a także dodatkowych transmisji sportowych, np. meczów angielskiej ekstraklasy piłkarskiej.

Peacock będzie również dysponować wyłącznymi prawami do emitowania filmów kinowych wytwórni Universal, jak "Szybcy i wściekli 9" i "Jurassic World 3".

NBCUniversal to amerykańska korporacja mediowa powstała w 2004 roku z połączenia sieci telewizyjnej NBC i grupy filmowej Universal Studios Entertainment. Jej właścicielami są General Electric i Comcast Corporation.

Galeria: Telewizyjne hity 2019 roku

(MAC, 21.01.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.