Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 21, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Joanna Domańska nową naczelną "Przekroju"

Joanna Domańska jest związana z „Przekrojem" od 2013 roku

Joanna Domańska od marca będzie redaktor naczelną kwartalnika "Przekrój", strony Przekroj.pl i Przekroj.pl/en. Zastąpi Miładę Jędrysik, która odchodzi z Fundacji Przekrój.

Zastępcą szefowej redakcji, w miejsce Katarzyny Sroczyńskiej, będzie Marcin Orliński.

Joanna Domańska jest związana z „Przekrojem" od 2013 roku, od początków pracy koncepcyjnej nad nową odsłoną i strategią pisma. Obecnie odpowiada m.in. za kreację oraz stronę wizualną publikacji wydawniczych i wydarzeń. W grudniu 2018 roku, kiedy powstała Fundacja Przekrój, dołączyła do jej zarządu.

Joanna Domańska jako członkini zarządu Fundacji będzie łączyć swoje dotychczasowe obowiązki dyrektor artystycznej oraz redaktor naczelnej.

Marcin Orliński będzie pełnił funkcję zastępcy szefowej redakcji równolegle z Ewą Pawlik, dotychczasową sekretarz redakcji i zastępczynią redaktor naczelnej.

Marcin Orliński w „Przekroju" pracuje od 2017 roku jako redaktor działu kultura i społeczeństwo. Jest poetą, prozaikiem i krytykiem literackim. Wydał siedem książek, ostatnio Środki doraźne (2017). W 2016 r. Fundacja Wisławy Szymborskiej przyznała mu Nagrodę im. Adama Włodka.

Z fundacją rozstają się Miłada Jędrysik, dotychczasowa szefowa redakcji oraz Katarzyna Sroczyńska, zastępczyni redaktor naczelnej.

Władze fundacji nie komentują zmian w redakcji. "Nie udzielamy dodatkowych komentarzy" - odpisała na pytania "Presserwisu" prezes Monika Sękowska.

Galeria: Zdjęcia roku

(PAZ, 21.01.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.