Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 21, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dwóch kandydatów na szefa Radia Poznań

Maciej Mazurek jest kandydatem Krzysztofa Czabańskiego (screen YouTube.com/Radio Poznań)

Maciej Mazurek i Piotr Świątkowski są kandydatami na prezesa publicznego Radia Poznań - dowiedział się "Presserwis".

Wyborem prezesa rozgłośni ma zająć się w środę Rada Mediów Narodowych. Maciej Mazurek jest kandydatem przewodniczącego RMN Krzysztofa Czabańskiego i to on prawdopodobnie zostanie powołany przez radę, w której większość mają politycy PiS. Piotra Świątkowskiego zgłosił Grzegorz Podżorny, który do RMN trafił z rekomendacji Kukiz'15.

Maciej Mazurek jest malarzem, poetą. Był twórcą i wydawcą programu "Lustra" w TVP 3 Poznań. Kierował kwartalnikiem "Arttak-Sztuki Piękne". Pracował też w TVP Kultura.

Piotr Świątkowski w Radiu Poznań jest kierownikiem działu historii, reportażu i słuchowisk. W rozgłośni pracuje od 2011 roku. Wcześniej był poznańskim korespondentem RMF FM.

Z końcem grudnia ze stanowiska prezesa Radia Poznań zrezygnował Piotr Bernatowicz, który został dyrektorem Centrum Sztuki Współczesnej Zamku Ujazdowskiego w Warszawie.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 21.01.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.