Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 17, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Koncerty "Hulali w Opolu" i "Rock Opole" na festiwalu piosenki w TVP

Porozumienie podpisali prezes TVP Jacek Kurski i prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski (fot. KOZ)

Koncerty "Hulali w Opolu" i "Rock Opole" odbędą się w ramach 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu na początku czerwca. 

Tegoroczny festiwal rozpocznie się w piątek 5 czerwca i potrwa do 8 czerwca. W czwartek 16 stycznia TVP podpisała z miastem Opole porozumienie ws. organizacji imprezy.

W piątek 5 czerwca zaplanowano m.in. koncerty "Od Opola do Opola" i "Debiuty". W sobotę 6 czerwca zorganizowane zostaną "Premiery" i koncert piosenki literackiej "A po nocy przychodzi dzień... czyli nadzieje poetów". W niedzielę 7 czerwca koncert "Hulali w Opolu", podczas którego przypomniane zostaną utwory powstałe na festiwal lub wykonywane podczas imprezy tylko raz. Natomiast w poniedziałek 8 czerwca odbędzie się koncert "Scena alternatywna", podzielony na dwie części. Pierwsza, zatytułowana "Rock Opole", będzie związana z 40. rocznicą powstania Solidarności - wystąpią zespoły, które stały się fenomenem lat 80. ub. wieku w polskiej muzyce rockowej.

Transmisja ubiegłorocznego, 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki przyciągnęła do TVP 1 i TVP Polonia średnio 2,24 mln widzów (dane Nielsen Audience Measurement).

Galeria: Telewizyjne hity 2019 roku

(KOZ, 17.01.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.