Dział: REKLAMA

Dodano: Grudzień 30, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Spotify rezygnuje z reklam politycznych

Wstrzymanie sprzedaży reklam politycznych ma zapobiec dezinformacji w kampanii prezydenckiej w USA (fot. Heidi Fin/ Unsplash)

Muzyczna platforma streamingowa Spotify poinformowała, że od przyszłego roku zamierza zaprzestać publikacji reklam politycznych.

Jako przyczynę tej decyzji serwis wskazuje brak zasobów pozwalających na rzetelną weryfikację i ocenę wiarygodności treści zamieszczanych w reklamach tego typu. Wstrzymanie sprzedaży reklam o charakterze politycznym ma zapobiec dezinformacji w kampanii prezydenckiej w USA. Dotychczas z usług reklamowych Spotify korzystali zarówno republikanie, jak i starający się o nominację z ramienia demokratów senator Bernie Sanders. Muzyczny serwis ma 130 mln użytkowników.

Ostatnio rezygnację z reklam politycznych zapowiedział serwis społecznościowy Twitter, a znaczne ograniczenia w tym zakresie chce wprowadzić Google.

Galeria: Najpopularniejsze hasła w Google w 2019 roku

(LL, 30.12.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.