Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 19, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Były dyrektor TVP 1 może objąć placówkę dyplomatyczną w Afryce

Jakub Kumoch (z lewej) może objąć placówkę w Turcji, Krzysztof Karwowski - w Maroku (kolaż - screen: YouTube.com/PolandMFA, fot. archiwum prywatne)

Sejmowa Komisja Spraw Zagranicznych zaopiniuje dziś kandydaturę Krzysztofa Karwowskiego na ambasadora. Były dyrektor TVP 1 stara się o placówkę w Maroku.

Na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Spraw Zagranicznych w sprawie kandydatów na ambasadorów oprócz Karwowskiego opiniowana będzie także kandydatura Jakuba Kumocha, w przeszłości dziennikarza PAP i "Przekroju", a od 2016 roku ambasadora Polski w Szwajcarii. Według portalu Interia.pl Kumoch może objąć placówkę w Turcji.

Krzysztof Karwowski jeszcze do końca września był pracownikiem TVP, gdzie w ostatnich latach pełnił funkcję m.in. dyrektora TVP 1, a niedawno dyrektora agencji kreacji publicystyki, dokumentu i audycji społecznych. W przeszłości był szefem "Teleexpressu", pracował w Polsacie, TV Puls i TV Republika.

We wrześniu konsulem w Sankt Petersburgu został Grzegorz Ślubowski z Polskiego Radia, a w sierpniu 2018 roku nominację na stanowisko ambasadora w Czarnogórze otrzymał były prezes PAP Artur Dmochowski.

Pod koniec 2017 roku bez powodzenia o stanowisko ambasadora w Izraelu starała się była prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk-Żyła. Jej kandydaturę odrzuciła sejmowa Komisja Spraw Zagranicznych. Ostatecznie na tę placówkę trafił były dziennikarz "Rzeczpospolitej" i "Tygodnika do Rzeczy" - Marek Magierowski.

Galeria: Kulisy sukcesu "Tylko nie mów nikomu"

FILM „KLER”

(MNI, 19.12.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.