Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 13, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Amazon z prawami do transmisji meczów Ligi Mistrzów w Niemczech

ZDF prowadzi negocjacje z UEFA w sprawie nadawania środowych programów podsumowujących każdą kolejkę rozgrywek (fot. Unsplash/Alex Motoc)

Koncern Amazon nabył część praw do piłkarskiej Ligi Mistrzów w Niemczech i od początku sezonu 2021/2022 we wtorki będzie pokazywać rozgrywki na płatnej platformie Amazon Prime Video. Prawa do meczów środowych ma serwis streamingowy DAZN. Po 20 latach z LM rozstaje się Sky Deutschland. 

Amazon kupił pakiet obejmujący mecze rozgrywane we wtorkowe wieczory - poinformował niemiecki portal DWDL. W ubiegłym tygodniu Amazon poinformował, że na swojej płatnej platformie w Niemczech będzie pokazywać mecze angielskiej Premier League.

Mecze Champions League w fazie grupowej są rozgrywane we wtorki i środy w godz. 19 i 21. Prawami do meczów środowych ma dysponować DAZN. Po 20 latach z gry wypada płatny nadawca Sky Deutschland. Natomiast w transmisje spotkań finałowych zaangażuje się ponownie ZDF. Publiczny nadawca prowadzi też negocjacje z UEFA w sprawie nadawania środowych programów stanowiących podsumowanie każdej kolejki rozgrywek. W ten sposób po przerwie pomiędzy sezonami 2018/2019 i 2020/2021 Liga Mistrzów powróci w Niemczech do telewizji bezpłatnej.   

Galeria: Złote Globy 2020 - nominacje

(MAC, 13.12.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.