Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 10, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Rzeczpospolita" stawia na podcasty. Wśród autorów m.in. Chrabota i Szczepłek

Kanał z podcastami "Rzeczpospolita Audycje" wystartował w poniedziałek (screen: Podcasty.rp.pl)

Redaktor naczelny "Rzeczpospolitej" (Gremi Media) Bogusław Chrabota, naczelny Rp.pl Cezary Szymanek, reporter polityczny Michał Kolanko i dziennikarz sportowy Stefan Szczepłek poprowadzą podcasty w cyklu "Rzeczpospolita Audycje". Redakcja specjalnie na potrzeby nowych formatów uruchomiła drugie studio.

Kanał z podcastami "Rzeczpospolita Audycje" wystartował w poniedziałek. Jest na nim dostępnych pięć autorskich formatów prowadzonych przez dziennikarzy "Rz", które będą pojawiać się w dni powszednie w samo południe. Każdy z nich będzie trwać ok. 30 minut.

W poniedziałki reporter polityczny Michał Kolanko będzie rozmawiał z gościem w politycznym programie "Game changer", we wtorki redaktor naczelny serwisu Rp.pl Cezary Szymanek zaprosi właścicieli firm, prezesów i menedżerów na "Wywiad z prezesem", w środy redaktor naczelny "Rz" Bogusław Chrabota porozmawia z gośćmi o procesach geopolitycznych i gospodarczych w "Świecie w skali makro", w czwartki Karolina Kowalska z dwójką gości w audycji "Doktor internet i pani rozum" będzie rozprawiać się z mitami na temat zdrowia, a w piątki Stefan Szczepłek i Mirosław Żukowski zapraszają na cykl "Sportowi panowie dwaj".

- Podcasty to naturalna kolej rzeczy, biorąc pod uwagę rozwój form dziennikarskich, z jakimi próbuje się dotrzeć do czytelnika. Skoro zmienia się zachowanie czytelników, również my podlegamy zmianie – mówi "Presserwisowi" Cezary Szymanek, redaktor naczelny Rp.pl. - Wykorzystujemy też wewnętrzny potencjał w postaci dobrych dziennikarzy z doświadczeniem w pracy w mediach elektronicznych – dodaje.

Od kilku tygodni działa też kanał "Rzeczpospolita Rozmowy", trzy razy dziennie od poniedziałku do piątku udostępniane są na nim 15-minutowe podcasty zrealizowane na podstawie rozmów na żywo w telewizyjnym studiu "Rzeczpospolitej". Wywiady podzielone są na kategorie tematyczne: polityka, biznes i prawo. W archiwum jest już ponad sto rozmów prowadzonych przez dziennikarzy i publicystów "Rz".

Podcastów można słuchać na nowej stronie Podcasty.rp.pl oraz poprzez serwisy Spotify, Apple Podcasts, Soundcloud, Stitcher oraz Cast na urządzeniach stacjonarnych i mobilnych z systemami iOS i Android.

W lipcu z podcastami wystartował Infor Biznes, wydawca "Dziennika Gazety Prawnej", w październiku "Pismo" rozpoczęło pierwszy w Polsce reporterski serial podcastowy, a pod koniec listopada z aplikacją z podcastami ruszył miesięcznik "Vogue".

16 grudnia "Gazeta Wyborcza" ma zaś uruchomić podcast "Ósma Dziesięć", w którym dziennikarze codziennie będą opowiadać o reportażach z "Dużego Formatu" i "Wysokich Obcasów" oraz tekstach z "Ale Historia!", relacjonować wydarzenia z kraju i świata i polecać wydarzenia kulturalne.

Galeria: Złote Globy 2020 - nominacje

(JSX, 10.12.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.