Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 05, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sky inwestuje, aby skutecznie walczyć z Netfliksem

Sky Elstree Studios obejmować będzie m.in. hale produkcyjne, warsztaty, kino, zaplecze cyfrowe i postprodukcyjne (screen z Skygroup.sky)

Brytyjska platforma cyfrowa Sky przedstawiła plany budowy studia oraz siedziby w Elstree. Jeżeli otrzyma pozwolenie na budowę, to nowa placówka zostanie otwarta w 2022 roku.

Sky Elstree Studios będzie się mieścić ok. 20 km od Londynu. Ma być miejscem pracy dla 2 tys. osób. Dla Sky ma być to ruch, który pozwoli walczyć z takimi gigantami, jak Netflix i Amazon. Będzie obejmować m.in. hale produkcyjne, warsztaty, kino, zaplecze cyfrowe i postprodukcyjne.

- Liczymy, że Sky Elstree Studios odegra kluczową rolę nie tylko w telewizyjnej i filmowej produkcji brytyjskiej czy europejskiej, ale i światowej – oświadczył Jeremy Daroch, dyrektor generalny grupy Sky. Nowa przestrzeń w przyszłości ma być miejscem produkcji także dla Universal Pictures, Focus Features, Working Title oraz seriali NBCUniversal Content Studios.

W ub. roku jedynym właścicielem Sky zostało amerykańskie konsorcjum Comcast.

(MAC, 05.12.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.