Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dariusz Grzędziński pisze o polityce dla "Super Expressu"

Dariusz Grzędziński pracował w "Fakcie" od września 2015 roku (screen YouTube.com/Telewizja Republika)

Dariusz Grzędziński od grudnia pracuje w "Super Expressie" (ZPR Media) jako dziennikarz działu Polityka. W październiku odszedł z "Faktu" (Ringier Axel Springer Polska).

Grzędziński rozpoczął pracę w "Super Expressie" w poniedziałek 2 grudnia. We wtorek jego artykuł pt. "Prezes Kaczyński w szpitalu" znalazł się na okładce tabloidu. - Zależało mi na tym, żeby trafić do tytułu, który jest silną papierową marką, ale jednocześnie mocno stawia na internet – mówi „Presserwisowi” Grzędziński.

Grzędziński przez cztery lata był dziennikarzem działu politycznego "Faktu". Na początku października złożył wypowiedzenie. Nie komentował tej decyzji. W sierpniu dziennikarz zaprotestował publicznie przeciwko obecności na łamach publicysty Rafała Ziemkiewicza, wypominając mu m.in. nazywanie Żydów "parchami", papieża Franciszka "idiotą", a niepełnosprawnych - "ciamajdanem na kółkach". Po jednym felietonie "Fakt" zawiesił współpracę z Ziemkiewiczem, tak jak z naczelnym "Newsweek Polska" Tomaszem Lisem.

Jak wynika z danych ZKDP, we wrześniu średnia sprzedaż ogółem "Super Expressu" wyniosła 111 788 egz. i była wyższa o 1,07 proc. w porównaniu z wrześniem 2018 roku. Sprzedaż "Faktu" wyniosła 205 297 egz. (spadek o 8,44 proc.).

(JSX, 04.12.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.