Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 02, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kamil Durczok zatrzymany w śledztwie ws. fałszerstwa weksla

W lipcu tego roku Durczok spowodował kolizję na autostradzie A1 (screen: Youtube/Super Express)

Kamil Durczok został zatrzymany w śledztwie dotyczącym fałszerstwa weksla.

"Potwierdzam, że to zatrzymanie miało miejsce" – powiedziała w poniedziałek wieczorem rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik. O zatrzymaniu Kamila Durczoka poinformowały po południu portale Wp.pl i Wpolityce.pl.

Jak pisał w sierpniu Tvp.info, w 2009 roku dziennikarz złożył w banku "weksel własny" – na kwotę ponad 2 mln franków szwajcarskich – jako poręczenie kredytu na zakup nieruchomości. Na dokumencie widniały podpisy Durczoka i jego ówczesnej żony. Podpis żony miał zostać sfałszowany.

Jak podaje Wp.pl, pełnomocnik Durczoka Łukasz Isenko poinformował, że jego klient wyraża zgodę na podawanie nazwiska. - Do zatrzymania doszło po południu w mieszkaniu mojego klienta w Katowicach. Wkrótce ma mu zostać postawiony zarzut. Więcej informacji będę miał rano - mówi WP Isenko.

W lipcu tego roku Durczok spowodował kolizję na autostradzie A1 w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego. Prowadząc pod wpływam alkoholu, uderzył w pachołki rozdzielające pasy jezdni. 

Kamil Durczok w latach 1993-2006 był dziennikarzem Telewizji Polskiej, a w latach 2006-2015 pracował w TVN, gdzie był prowadzącym i redaktorem naczelnym „Faktów”. Przez dwa i pół roku prowadził serwis Silesion.pl. 

(PAP, MNI, 02.12.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.