Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 02, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Adam Wajrak z "Gazety Wyborczej" laureatem Nagrody im. Andrzeja Wajdy

Adam Wajrak został nagrodzony za działalność społeczną i ekologiczną (screen: YouTube/Wyborcza.pl)

Aktywista ekologiczny i dziennikarz "Gazety Wyborczej" Adam Wajrak został laureatem Nagrody im. Andrzeja Wajdy za działalność w duchu solidarności społecznej.

Jak zauważył w laudacji Michał Jasieński, członek zarządu Fundacji Kyoto-Kraków, „Adam Wajrak ma wielki wpływ na postrzeganie przez nas ekologii, nie tej, której absurdalnym przykładem stała się walka z kornikiem w ukochanej przez niego Puszczy Białowieskiej z użyciem monstrualnych maszyn do wycinki, ale ekologii, która polega na rozumieniu tego, co się dzieje w przyrodzie i docenianiu znaczenia przyrody dla człowieka” - wskazał.

Nagroda im. Andrzeja Wajdy, przyznawana za działalność społeczną, została ustanowiona w 2018 roku przez Fundację Kyoto-Kraków Andrzeja Wajdy i Krystyny Zachwatowicz. Uroczystość wręczenia wyróżnienia odbyła się w sobotę w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAP, 02.12.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.