Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 29, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarz lokalnego serwisu przegrał proces o naruszenie dóbr osobistych

Proces dotyczył artykułu opublikowanego na stronie Życie Poraja (screen: Zycieporaja.pl)

Sąd Apelacyjny w Katowicach odrzucił apelację dziennikarza serwisu Zycieporaja.pl Pawła Gąsiorskiego, który wcześniej przegrał proces z wójt gminy Poraj Katarzyną Kaźmierczak. Uznała ona, że jej dobra osobiste zostały naruszone w artykule sugerującym, że kupowała za publiczne pieniądze m.in. rajstopy.

Artykuł "Kupiła rajstopy za pieniądze mieszkańców" został opublikowany w maju 2018 roku, kiedy Katarzyna Kaźmierczak była jeszcze zastępczynią wójta. Gąsiorski (wówczas redaktor naczelny serwisu), powołując się na gminne faktury, napisał, że Kaźmierczak na koszt gminy kupiła proszek do prania, tabletki do zmywarki, krem do rąk, patyczki zapachowe i dwie paczki rajstop.

Sąd apelacyjny przychylił się do werdyktu sądu pierwszej instancji, zgodnie z którym Paweł Gąsiorski naruszył w artykule dobra osobiste Katarzyny Kaźmierczak i ma nie tylko ją przeprosić, ale też wpłacić 2 tys. zł na cel społeczny oraz opłacić koszty postępowania.

Sprawie przyglądało się Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP, które uważa, że takie orzeczenie narusza standardy wolności słowa.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MNI, 29.11.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.