Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Listopad 27, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Globalne przychody z gier wideo wzrosną o 10 proc.

Branża gamingowa na rynku media/rozrywka przynosi drugie pod względem wielkości przychody po telewizji płatnej (fot. Jeshoots.com/Unsplash)

Według raportu firmy audytorskiej EY szacunkowe globalne przychody z gier wideo wzrosną w roku 2019 o 10 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym.

EY wylicza, że roczne przychody z gier wideo wyniosą 153 mld dol. To drugi wynik na rynku media/rozrywka po telewizji płatnej, pod względem przychodów na całym świecie. 45 proc. tych przychodów - 69 mld dol. - pochodzi z gier mobilnych, 32 proc. z gier wideo na konsole - 48 mld dol., a 23 proc. z komputerów - 36 mld dol.

EY zaznacza jednak, że 70 proc. z 236 ankietowanych menedżerów uznało, iż najbliższych pięć lat będzie dla branży gamingowej znacznie trudniejsze.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MAC, 27.11.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.