Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 27, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Viacom i CBS połączą się w grudniu

O fuzji Viacomu i CBS wiadomo od miesięcy, ale jej data była trzymana w tajemnicy (screen: Youtube.com/CNA)

Viacom i CBS ogłosiły, że ich fuzja nastąpi 4 grudnia. Stworzony w ten sposób koncern medialny ma być konkurencją dla Netfliksa i Disneya, zwłaszcza na rynku amerykańskim. O fuzji wiadomo od miesięcy, ale jej data była trzymana w tajemnicy.

Viacom wniesie do koncernu m.in. stacje MTV, Nickelodeon i Comedy Central oraz wytwórnię filmową Paramount Pictures. CBS flagową stację telewizyjną i radiową oraz kanał subskrypcyjny Showtime. ViacomCBS, którego utworzenie ogłoszono w sierpniu, jest wyceniany na 28 mld dol.

Kontrolowane przez rodzinę magnata medialnego Sumnera Redstone’a koncerny CBS i Viacom w latach 2000-2006 były już połączone w jedną firmę, jednak zostały rozdzielone na skutek nieporozumień. Prezesem zarządu ponownie zjednoczonego koncernu zostanie córka magnata Shari Redstone.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MAC, 27.11.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.