Dział: RADIO

Dodano: Listopad 26, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Pracownicy Radio France strajkują przeciwko zwolnieniom

Radio France ma zamiar skłonić do dobrowolnego odejścia 299 pracowników (fot. Pixabay.com)

Większość pracowników publicznego nadawcy Radio France postanowiła zastrajkować w proteście przeciw planom zredukowania 299 etatów w związku ze zmniejszeniem dotacji rządowych.

W poniedziałek od rana większość kanałów i stacji Radio France emitowała muzykę zamiast normalnego programu. Według związkowców strajk podjęło dwóch na trzech pracowników grupy.

Radio France, które liczy 4,8 tys. pracowników, ma zamiar skłonić do dobrowolnego odejścia 299 pracowników i jednocześnie stworzyć 76 nowych miejsc pracy związanych z nowymi technologiami cyfrowymi.

Związki zawodowe, które zainicjowały strajk, napisały w komunikacie, że decyzja zarządu rozgłośni "jest niebezpieczna dla każdego pracownika i dla przetrwania Radio France".

Zarząd grupy posiadającej siedem programów ogólnokrajowych i 44 stacje lokalne, odpowiedział oświadczeniem, w którym zapewnia, że "szanuje stanowisko strajkujących", podkreśla jednak, że choć ma zamiar podjąć z nimi dialog, to przyszłość Radio France wymaga restrukturyzacji, a odejścia 299 pracowników będą dobrowolne.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAP, 26.11.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.