Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 26, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix ma swoje kino, pokaże w nim własne produkcje filmowe

Paris Theater istnieje od końca lat 40. XX wieku i ma status kina kultowego (screen: Youtube.com/ Eyewitness News ABC7NY)

Netflix podpisał umowę najmu nowojorskiego Paris Theater, dzięki czemu będzie mógł tam pokazywać m.in. filmy startujące w wyścigu po Oscary.

Istniejące od końca lat 40. XX wieku Paris Theater ma status kina kultowego, w którym wyświetlano także filmy artystyczne, nieanglojęzyczne, często w wersjach oryginalnych. W sierpniu poprzedniemu operatorowi skończyła się umowa najmu. Kino zostało zamknięte i istniało zagrożenie, że nie wznowi działalności. 

- Jesteśmy niezwykle dumni, że po 71 latach będziemy mogli kultywować tradycję. Paris Theater na Manhattanie stanie się centrum wydarzeń dla naszej marki, miejscem pokazów i premier kinowych - powiedział Ted Sarandos, dyrektor ds. treści Netfliksa. Informację o podpisaniu umowy najmu ogłoszono w poniedziałek.

Zanim to nastąpiło, już 6 listopada odbyła się premiera produkcji Netfliksa - "Historii małżeńskiej" z udziałem Scarlett Johansson i Adama Drivera. Od 26 listopada film jest pokazywany regularnie. Premierę na Netfliksie ma 6 grudnia.

Aby filmy tworzone przez Netfliksa mogły ubiegać się o Oscary i inne nagrody, muszą być wyświetlane na dużym ekranie. Jednak wiele sieci kin nie zgadza się na to, ze względu na krótką przerwę między premierą kinową a debiutem w serwisie streamingowym.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MAC, 26.11.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.